ASIX Home

PRESTO a ARM

 
: Mapa stránek : Home > Podpora > PRESTO a ARM 2015-02-03

 

Home Produkty

Programátory

PRESTO FORTE

Logické analyzátory

SIGMA2 OMEGA

USB produkty

UCAB232 UCAB232i

Ostatní produkty Integrované obvody Muzeum

Vývoj s výrobou Obchod & ceny Podpora ASIX s.r.o. KontaktTato aplikační poznámka obsahuje stručné informace o použití vývojového nástroje PRESTO pro programování a ladění aplikací s 32-bitovými mikrokontroléry s jádrem ARM.


OpenOCD - programování a ladění

PRESTO podporuje programování a ladění mikrokontrolérů s jádrem ARM ve spolupráci s OpenOCD.

OpenOCD je debugger s otevřeným zdrojovým kódem, s jehož vývojem začal Dominic Rath. Tento software poskytuje přístup k ladícím funkcím protokolem GDB. Přímá interakce OpenOCD s uživatelem je možná prostřednictvím příkazového řádku protokolem telnet.

OpenOCD oficiálně obsahuje podporu po PRESTO od SVN revize číslo 180.

ARMINE - snadné programování pomocí grafického uživatelského rozhraní

ARMINE je softwarový balík poskytovaný firmou ASIX, který obsahuje zkompilované OpenOCD pro Windows, grafické uživatelské rozhraní pro snadné programování součástek s pamětí FLASH a několik vzorových konfiguračních souborů. Protože OpenOCD je velmi přizpůsobivé, uživatelé si mohou vytvářet vlastní konfigurace na míru konkrétní vyvíjené aplikaci.

YAGARTO - sada GNU nástrojů pro ARM

Nástroje pro mikrokontroléry s jádrem ARM zkompilované pro Windows jsou k dispozici na stránkách YAGARTO, které provozuje Michael Fischer. Balíky obsahují překladač (GCC+nástroje) a integrované vývojové prostředí Eclipse.


Pan James P. Lynch vytvořil podrobný návod, jak výše uvedené nástoje nastavit pro vzájemnou spolupráci. Přestože je původně napsán pro řadu AT91SAM7S, lze jej s úspěchem aplikovat také na ostatní mikrokontroléry s jádrem ARM. Ke stažení na serveru firmy Atmel (ZIP, 12.5 MB).


Máte-li zájem o další informace, zeptejte se nás.

© ASIX s.r.o., 1991- 2015. All rights reserved.