ASIX Home

Integrované obvody: FTDI a Xilinx

 
: Mapa stránek : Home > Produkty > Integrované obvody: FTDI a Xilinx 2022-06-22

 

Home Produkty

Programátory

PRESTO FORTE

Logické analyzátory

SIGMA2 OMEGA

USB produkty

UCAB232 UCAB232i

Ostatní produkty Integrované obvody Muzeum

Vývoj s výrobou Obchod & ceny Podpora ASIX s.r.o. Kontakt[Logo FTDI] Firma FTDI (Future Technology Devices International) byla založena roku 1990 a sídlí ve skotském Glasgow. Specializuje se na konverzi klasických periferií PC na Universal Serial Bus (USB). Ucelená řešení firmy FTDI redukují náklady na vývoj a ladění aplikací připojených k PC a zkracují dobu nutnou k uvedení výrobku na trh - díky kombinaci součástek a volně dostupných softwarových driverů pro Windows, Linux a Mac. Naše firma se věnovala prodeji součástek FTDI, ale vzhledem k napjaté situaci na trhu a velkému nedostatku mnoha dříve běžných typů, jsme i tuto aktivitu utlumili. Na obvodech FTDI jsou založeny i UCAB232 a UCAB232i - převodníky z USB na RS232 a byly na nich založeny i DIP moduly pro převod na sériové nebo paralelní rozhraní (např. UMP2 a UMS3), jejichž popis najdete v našem Muzeu.


[Logo Microchip] Firma Microchip Technology Inc. (USA, Arizona) je významným výrobcem mikrokontrolérů (PIC, dsPIC, PIC32, ...) a mnoha dalších součástek jako jsou paměti Flash a EEPROM, analogové obvody a obvody interface (např. Ethernet). Naše firma se součástkami Microchip všestranně zabývala od roku 1992, pro jejich podporu vzniklo mnoho různých produktů jako např. světově unikátní emulátory MU Alpha a MU Beta, programátory, vývojové desky, ladicí prostředky a výukové balíčky pro školy - informace o těchto výrobcích najdete sekci Muzeum. Naše firma též poskytovala konzultace a vývoj programů na zakázku, v čemž jsme opakovaně dosahovali nejvyšší kategorie (Microchip Consultant Group Member - Master/Gold), pořádali jsme výukové kurzy a školení, prodávali a podporovali literaturu o mikrokontrolérech PIC. Tyto činnosti (s výjimkou zakázkového programování) již neposkytujeme. Prodej součástek Microchip jsme před několika lety rovněž ukončili, jejich distributorů (oficiálních i neoficiálních) je velké množství.


[Logo Xilinx] Firma Xilinx patří k největším světovým výrobcům programovatelných logických obvodů (PLD). Jako první na světě vyvinula programovatelná hradlová pole (FPGA = Field-Programmable Gate Array) a v této oblasti patří k absolutní špičce. Dále vyrábí i jednodušší obvody CPLD (Complex Programmable Logic Devices), které se vyznačují nízkou cenou, malou spotřebou a vysokou rychlostí. Vývojové systémy pro většinu základních součástek jsou k dispozici zdarma. Naše firma pracuje se součástkami firmy Xilinx od svého vzniku v roce 1991, pro zákazníky i pro použití ve vlastních produktech jsme vytvořili mnoho set návrhů, v této oblasti tedy máme velké zkušenosti. Věnujeme se i prodeji součástek Xilinx, a to převážně na objednávku, protože vyráběných typů FPGA a CPLD je značné množství.

V rámci vítězného boje proti mezinárodnímu terorismu a darebáckým režimům zpřísnila firma Xilinx podmínky pro prodej svých součástek, takže v lednu 2013 jsme byli nuceni s jejich prodejem po více než dvaceti letech skončit, protože hrozí velké nebezpečí, že si z nich vy - naši vážení zákazníci - budete stavět radary, rakety či družice, které by představovaly hrozbu světovému míru. Autorizovaní distributoři vás i nadále rádi obslouží, pokud budete souhlasit s jejich obchodními podmínkami, např. minimálním odběrovým množstvím. A proto míru zdar a prodeji Xilinxu ASIXem stop!


➜ Aktuální stav našeho výprodejového skladu součástek včetně orientačních cen


Máte-li zájem o další informace, zeptejte se nás.

© ASIX s.r.o., 1991- 2022. All rights reserved.