ASIX Home

Prodej USB PID

 
: Mapa stránek : Home > Produkty > USB > USB PID 2013-01-01

 

Home Produkty

Programátory

PRESTO FORTE

Logické analyzátory

SIGMA2 OMEGA

USB produkty

UCAB232 UCAB232i

Ostatní produkty Integrované obvody Muzeum

Vývoj s výrobou Obchod & ceny Podpora ASIX s.r.o. KontaktUnikátní produktová ID pro vaše USB zařízení


Kupte si svůj kousek USB prostoru! Jednoduše, rychle, levně.

Oč vůbec jde?

Každý typ zařízení, které se připojuje k USB, by měl mít svou jednoznačnou a nezaměnitelnou identifikaci. K tomuto účelu slouží dvě 16-bitová identifikační čísla - Vendor ID (VID) a Product ID (PID). VID slouží k identifikaci výrobce a přiděluje ho organizace USB-IF. PID pak slouží pro označování jednotlivých typů výrobků - nikoli jednotlivých kusů, na ty by šestnáctibitové číslo pro větší série nestačilo (k tomu se může použít např. sériové číslo). PID už si přiřazuje výrobce libovolně sám.

Bez unikátní kombinace VID&PID se lze obejít, pokud je zařízení pouze experimentální nebo je nasazeno v minimálním počtu kusů někde, kde je jisté, že nemůže dojít ke "kolizi" dvou stejných VID&PID. Pokud, ale svůj výrobek hodláme "poslat do světa", a nemůžeme ovlivnit, jaká jiná USB zařízení s ním budou k počítači připojena, je vlastní kombinace VID&PID nutná.

Jak unikátní VID&PID získat?

Každý výrobce si může své VID u USB-IF koupit. Někoho ovšem může odradit cena, která je 1 500 USD. Ale i zde existuje řešení. Různí výrobci bývají ochotni za nějakých podmínek část svého PID-prostoru poskytnout. Např. firma FTDI na základě smlouvy zdarma uvolní zájemci několik PID, pochopitelně však trvá na tom, aby tato čísla byla využívána výhradně pro zařízení, která jsou postavena na jejich integrovaných obvodech.

Jinou, obecnější možnost, poskytujeme my. Z našeho PID-prostoru jsme vyhradili část, ze které prodáváme unikátní PID čísla za dostupné ceny. K dispozici jsou tři možnosti - lze zakoupit jedno PID, skupinu 16 PID a konečně skupinu 256 PID. K těmto PID je třeba vždy použít VID firmy ASIX s.r.o., které je 0xA600. (Pokud si všimnete, že první dva znaky můžete interpretovat jako A a SIX, nemýlíte se, je to tak. Dalo to práci, ale podařilo se :-) ).

A kolik to tedy stojí?

Unikátní USB PID z VID-prostoru firmy ASIX s.r.o.
Objednací označení Počet PID Cena Výsledná cena 1 PID
USB-PID-1 1 200 Kč 200 Kč
USB-PID-16 16 800 Kč 50 Kč
USB-PID-256 256 3 000 Kč ~12 Kč

Ceny jsou uvedeny bez DPH.Máte-li zájem o další informace, zeptejte se nás.

© ASIX s.r.o., 1991- 2013. All rights reserved.